HIZLI MENU

Ceza Hukuku

Hukuk dalları arasında ceza hukuku, menfi yahut müspet sonuçları itibarı ile kişinin hürriyetini etkileyebilecek, geleceğini şekillendirecek önemli alanlardandır. Öyle ki bir yanlış savunma stratejisi yahut tecrübe noksanlığı ile şüpheli yahut sanıkların geleceği yönünde telafisi olmayan hatalara yol açılacaktır. İşte tam bu yönde hukuk ofisimizin ceza hukuku alanında donanımlı avukatları ve ciddi bir oranda olumlu sonuçlar ile bitirilmiş dosyaları sizlere tercih noktasında güven sağlayacaktır.

Müdafiilik haricinde ofisimiz mağdur/mağdure veya suçtan zarar görenler için ayrıca vekillikte sağlamaktadır.

CEZA HUKUKU AVUKATLARI

Ceza hukuku alanı ile ilgili olan ceza avukatları için en büyük zorluk davaların takip edilmesi açısındaki detaylara hakim olmaktadır. Özellikle şüphelinin işlediği cezayı alabilmesi için yüksek bir gayret gösterilmesi gerekir. Buna ek olarak müvekkilleri ile ceza evlerin görüşmek isteyen avukatlar için de zorluklar ortaya çıkabilmektedir. Ceza avukatlarının karşılaştığı en büyük problemlerden bir diğeri de kişinin savunma hakkının sürekli olarak engellenmeye çalışılması olmaktadır. Başta hırsızlık, terör ve cinayet gibi ağır suçlarla yargılanan kişilerin avukatları olan kişiler, savunma yapmak için fırsat bulmakta zorlanmakta ve mahkemede yer alan diğer kişiler tarafından baskı altına alınmaktadırlar. Özellikle bir olayın basına ulaşan medya ayağı da bulunuyorsa bu durumun önüne geçmek mümkün olmamaktadır. Yargı önüne çıkmış herkesin ne ağırlıkta bir suç işleyip işlemediğine bakılmaksızın haksız yere ceza almasını önlemek adına mutlaka savunma yapabilme hakkının korunması gerekir.

CEZA HUKUKU AVUKATLARI’NIN YARGILAMADAKİ GÖREVİ

Hem soruşturma hem de kovuşturma sırasında müvekkilinin savunmasını yapmak üzere avukat kişinin hak ve çıkarlarını koruyabilmektedir. Avukatlar, davaların açılmasından da önceki süreçlerde soruşturma aşamasında savcılıklara avukatlığını yaptıkları kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için delil incelemesi başvurusunda bulunabilirler. Beyan yolu ile elde edilen deliller üzerinden davanın seyrine dair bir yön çizilebilir. Yargılama aşamasında daha önceki şüpheli sıfatında bulunup kovuşturmada sanık konumuna gelen kişilerin isteği halinde ceza avukatları davaya katılabilirler. Avukatlar için bu aşamaya katılmak davaya konu olan tüm süreçlerin ve detayların iyi bir şekilde öğrenilmesi ve incelenmesi adına da önemli olmaktadır.